Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2023 Zalan Schuster

ZS Acoustics

Stĺpové reproduktory:

Sonus Faber Venere 2.5
 

Nová modelová rada Sonus Faber Venere symbolizuje harmonickú rovnováhu medzi vnútornou a vonkajšou kvalitou. Názov je odvodený od bohyne Venuše, ktorá je nielen bohyňou lásky ale aj symbolom krásy. Hlavným poslaním projektu Venere bolo vytvoriť výnimočnú rad reprosústav, prevyšujúce svoju vlastnú cenovú kategóriu, vyznačujúci sa atraktívnym dizajnom a živým, bezprostredným zvukom. Rovnako tak ponúknuť produkty za fantastickú cenu v porovnaní s najlepšími výrobkami konkurencie a osloviť tak čo najširší okruh poslucháčov. To všetko samozrejme v kvalite, štýle, prevedenie a dizajnu, ktorý je spoločný pre každý "hudobný nástroj" opatrený značkou Sonus Faber.


U rady Venere uplatňuje Sonus Faber svoje tradičné postupy a inovácie v návrhu skrine, inšpirované tvarom Lýry, podobne ako u top modelu Aida. Krivka ich bočníc zaručuje enormnú konštrukčnú pevnosť a perfektnú kontrolu nad rezonanciami. Umiestnenie bassreflexového otvoru na čelnej stene a aerodynamický tvar korpusu potom umožní jednoduché začlenenie do posluchovej miestnosti. Kabinet uzatvára estetická, naklonená vrchná doska, ozdobená prvkom z tvrdeného skla. Z rovnakého materiálu je aj vysoko tuhá základňa dokoupitelných originálnych stojanov, s nastaviteľnými hliníkovými nožičkami.


Meniče boli navrhnuté a vyvinuté firmou Sonus Faber. Vo všetkých modeloch radu Venere je reprodukcia vysokých kmitočtov zverená výškovému reproduktoru s mäkkou hodvábnou kalotou s priemerom 29 mm, ktorý zaisťuje nesmierne prirodzený prejav, vynikajúcu smerovú charakteristiku a mimoriadnu detailnosť. Stredný a nízky rozsah frekvencií majú na starosti reproduktory s membránami z kompozitu, ktoré potom zabezpečí rovnorodý charakter zvuku, vysokú rýchlosť a výbornú kontrolu. Terminály reprosústav umožňujú bi-wiringové pripojenie, výhybka bola navrhnutá s ohľadom na čo najčistejšie signálovú cestu a vďaka tomu aj autentickú reprodukciu hudby. Rovnaký dôraz bol kladený aj na "vľúdnosť" sústav k zosilňovačom.


Všetky kroky urobené v priebehu procesu návrhu sa plne prejavujú pri počúvaní, ktorý prekonal aj tá najoptimistickejšie očakávania. Tento revolučný počin úplne menia pomery a definuje svoju vlasťou kategórii.


2380 € / pár       Cena verzie: čierna, biela, wood

2850 € / pár       Cena verzie: wood


Objednať sa na posluch


záruka: 2 rokov


Technické špecifikácie:

29 mm výškový reproduktor vysoko rozlišujúce hodvábna kalota, chladenie vzduchom bez Ferrofluid

18 cm stredový reproduktor bezkomprimační otvorený dizajn koša a Curv ™ membrána.

18 cm basový reproduktor bezkomprimační otvorený dizajn koša a Curv ™ membrána.

Ultra dynamika a linearita.

Citlivosť 89 dB (2,83 V/1 m)

IEC príkon 250 W

Impedancia 6 Ohm

Frekvenčná krivka 40 Hz – 25 kHz (± 3 dB)      

Typ ozvučnice 2,5 pásma + predný basreflex

Umiestnenie stojan, Stand Venere

Deliaca frekvencia 250 Hz, 2500 Hz

Hmotnosť 19.4 kg, Rozmery (W x H x D)      340 x 1110 x 440 mm


Test:

AUDIO Deutschland

High-End-Klasse

zvuk: 92 bodov

testované: 03/2009


Stiahnite si HomeTheater test                Stiahnite si AUDIO test