Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2022 Zalan Schuster

ZS Acoustics

D/A prevodníky:

Chord Hugo TT2 a Hugo M Scaler


Stolný DAC, predzosilňovač a slúchadlový zosilňovač HUGO TT2

Popredný svetový výrobca high-end produktov - britská spoločnosť Chord Electronics predstavuje stolný DAC, predzosilňovač a slúchadlový zosilňovač HUGO TT2 zo série Chordette.

Všetky výrobky CHORD sa vyznačujú pokročilou technológiou, disponujú mimoriadnym výkonom a bezkonkurenčnými, netradičnými dizajnovými prvkami. CHORD vytvára najlepšie hi-fi, domáce kiná, ale aj profesionálne audio zariadenia a posúva hranice inovácií.

Hugo TT2 s bezkonkurenčným výstupným výkonom, radom funkcií a renovovaným dizajnom nastavuje úplne nové merítka pre túto kategóriu zariadenia.


Špičkový D/A prevodník a slúchadlový zosilňovač vychádza z oceňovaného prenosného modelu Hugo 2. Hugo TT 2 je však pokročilejší vo všetkých smeroch a využíva najmodernejšie technológie. Hugo TT2 poskytuje dramatické zvukové vylepšenie a to predovšetkým vďaka možnosti prehrávania 768 kHz PCM a DSD 512.


Hugo TT2 obsahuje na zákazku kódovaný čip Xilinx Artix 7 FPGA navrhnutý Robertom Wattsom. Čip obsahuje 86 jadier a každé beží na 208MHz. Vďaka nemu má Hugo TT2 vynikajúcu konverziu zvuku, enormné výkonové rezervy a vďaka novému napájaciemu zdroju je schopný spolupracovať aj tými najnáročnejšími slúchadlami. Slúchadlový zosilňovač zachováva funkciu crossfeed a tri prevádzkové režimy (minimum až maximum), ktoré je možné ovládať pomocou guľovitého potenciometra. Systém vytvára dojem hĺbky podobne ako pri reproduktoroch. Hugo TT2 ponúka hneď tri výstupy pre slúchadlá: 2x 6,35 mm a 1x 3,5 mm.


Pre masívne zníženie skreslenia disponuje predzosilňovač vysoko výkonným výstupným obvodom spojeným s tvarovaním šumu druhého rádu integrovaným medzi výstupom DAC a filtrom. Hugo TT2 má tiež vylepšené napájanie. Energi je teraz ukladaná v šiestich super kondenzátoroch dodávajúcich obrovské lineárne dynamické prúdy.

Hugo TT2 ponúka príjemné užívateľsky voliteľné štvorstupňové prepínanie filtrov (pomocou samotného zariadenia alebo diaľkového ovládača) a posyktuje neuveriteľný výstupný výkon v hodnote 5A, 9,3V RMS a umožňuje tak vyladiť zvuk podľa vlastných predstáv.


Skriňa Hugo TT2 je vyrobená z hliníkovej zliatiny používanej v leteckom priemysle. Celej konštrukcii dodáva správnu tuhosť a perfektne tlmí vibrácie.

Odporúčam k tomu Hugo M Scaler s čím sa dá ešte vylepšiť zvuk.


4890 € / ks   cena verzie: Hugo TT2, čierna alebo strieborná farba

4299 € / ks   cena verzie: Hugo M Scaler, čierna alebo strieborná farba


záruka: 2 roky


Prečítajte si Hi-Fi Voice test a recenziu   Pozrite si Manuál


Pozrite si video o teste