Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2024 Zalan Schuster

ZS Acoustics

D/A prevodníky:

ACCUSTIC ARTS® TUBE DAC II - MK2


A) Filozófia TUBE DAC II – MK2

Je to výnimočný, vysokopresný digitálne/analógový prevodník podľa konceptu elektrónkový hybrid. Tento koncept spája výhody tranzistorovej a elektrónkovej technológie, avšak bez ich nedostatkov.

TUBE-DAC II – MK 2 je našim referenčným prístrojom v oblasti High-End digitálne/analógový prevodníkov. Je určený milovníkom hudby, ktorí vedia oceniť presnosť digitálnych zdrojov, ale nechcú sa zriecť výnimočného zvuku analógových špičkových zariadení.

Ako zdroj zvukového signálu doporučujeme vysokokvalitný CD prehrávač, napr. náš ACCUSTIC ARTS® DRIVE II.

B) Spracovanie digitálneho signálu v TUBE DAC II – MK2

Používame veľmi presný digitálny prijímač, ktorý vstupný digitálny signál spracuje a odovzdáva ho špeciálnemu 32 bitovému mikropočítači. Tento tvorí srdce prístroja. Obsahuje vysokopresný krištáľový oscilátor, 32 bitový digitálny filter a 26 paralelných procesorov, ktoré prijatý signál skenujú a vytvoria dva digitálne 32 bitové signály pre pravý a ľavý kanál. Všetky digitálne operácie sa vykonávajú v presnosti 32 bitov namiesto bežných 16 bitov. Použitá metóda je podstatne kvalitnejšia ako bežne používaný upsampling. Tieto digitálne signály sa potom spracujú na dvoch oddelených digitálno/analógových prevodníkových moduloch.

Analógové signály dvoch kanálov sa potom samostatne filtrujú a spracujú elektrónkovo hybridnými obvodmi na symetrické XLR alebo asymetrické RCA výstupy.

Oproti prvej generácií TUBE DAC II máTUBE-DAC II – MK2 samostaný prídavný HD modul, ktorý zruší doterajšiu hranicu 48 kHz vstupného signálu a dovoľuje spracovanie signálu až po 192 kHz. Prístroj ponúka teda HD vstupy. Pre nižšie signály (do 48 kHz) sú k dispozícií 3 vstupy. HD vstupy spracujú samozrejme aj zvukové dáta pod 96 kHz, napr. bežnú CD frekvenciu 44,1 kHz.

Vstupy:

3 HD vstupy (2 x COAX, 1 x TOSLINK)

1 USB vstup po 96 kHz

3 vstupy do 48 kHz (XLR, COAX, BNC)

C) Analógové spracovanie signálu: koncept elektrónkového hybridu

Elektrónky sú nasadené tam, kde to má fyzicky a zvukovotechnicky význam, čiže v druhom stupni analógového filtra (GIC filter).

Pracovné body elektróniek sa udržujú automaticky bez dodatočného nastavovania. Teda aj pre prípadnú výmenu elktrónky platí “Plug and Play”.

Nasadené dvojité triódy sa ručne selektujú a párujú podľa prísnych kritérií. Po zahorení po dobu 100 hodín sa vykoná konečná kontrola všetkých parametrov celého prístroja.

Výstup je riešený výstupným stupňom v triede A prevzatým zo štúdiovej techniky.


ACCUSTIC ARTS® TUBE DAC II – MK2 je garantovane vytvorený ručnou prácou “Handmade in Germany”


7990 € / ks   cena verzie: biela        8190 € / ks  cena verzie: čierna             záruka: 2 roky


Stiahnite si brožúru

Stiahnite si brožúru 2


Test:
Stereo Deutschland
Top-Referenz
zvuk: 100%
cena/výkon: ****
testované: 01/2012


Hong Kong - Hi-Fi / AV Magazine Super AV 03/2008:
ACCUSTIC ARTS TUBE-DAC II
> Outstanding DAC Award

UK - HiFi Choice 03/2008:
ACCUSTIC ARTS TUBE-DAC II
> Editor’s Choice

Japan - Audio Accessory Magazine 04/2008:
ACCUSTIC ARTS TUBE-DAC II
> Audio Excellence Award 2008

Japan – MJ Audio Technology 02/2013:
ACCUSTIC ARTS TUBE DAC II – MK 2
> MJ technology of the year award 2012