Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2024 Zalan Schuster

ZS Acoustics

Stojany, podložky, príslušenstvo:

Acoustic Revive RD-3

Acoustics Revive Demagnetizér RD-3 a RL-30MK III


Prečo sa optické disky, ako napríklad CD, zmagnetizujú?


Po prvé, predpokladá sa, že železné zložky obsiahnuté v tlačiarenskej farbe na štítkovej strane disku sú jednou z príčin magnetizácie diskov. Napríklad, oxid železitý sa používa pre červenú, žltú alebo hnedú farbu, kobalt sa používa pre modrý alebo zelený atrament a nikel sa používa pre strieborný atrament. Tieto materiály, železo, kobalt, nikel, sa nazývajú feromagnetické látky a dajú sa relatívne ľahko magnetizovať.

Po druhé, problémy sú spôsobené použitím hliníka použitého na záznamovej strane CD. V súčasnosti JIS (Japanese Industrial Standard) uvádza, že čistota použitého hliníka musí byť 99,0%. Ďalšie 1% obsahuje feromagnetickú látku, ako je železo, nikel a kobalt. Hliník je slabý magnetický materiál, takže ho ľahko ovplyvňuje magnetizmus.

CD prehrávače obsahujú magnetické látky, keď sa disk prehrá, rotácia mechanizmu, magnetu a motora generuje tok, ktorý rýchlo spôsobí magnetizáciu diskov.

Viacúčelový demagnetizátor RD-3 je uzemňovací prístroj, ktorý dokáže ľahko spracovávať a demagnetizovať všetky druhy optických diskov (CD, DVD, BlueRay Disk). Ak demagnetizujete disk pomocou RD-3, kvalita zvuku a obrazu sa výrazne zlepší a budete môcť počuť aspekty záznamu, ktoré boli nepočuteľné z magnetizovaných diskov.


RD-3 má tiež pozoruhodný vplyv na digitálne záznamové médiá, ako napríklad CD-R, DVD-R. Ak je disk pred nahrávaním demagnetizovaný prístrojom RD-3, kvalita zvuku sa výrazne zlepšuje bez ohľadu na nahrávacie zariadenie alebo softvér. Z tohto dôvodu je RD-3 široko používaný v masteringových miestnostiach veľkých nahrávacích štúdií.


RD-3 robí ďalšie zlepšenie kombináciou s naším generátorom Negative-Ion RIO-5II.


Vypýtajte si na skúšku ešte dnes.  


RD-3            Cena 490,– € /ks    bežná cena 545,-

RD-3 S II      Cena 750,- € /ks    vytvára silnejšie demagnetizačné pole

RL-30MK III  Cena 2490,– € /ks  bežná cena 2800,-


Prečitajte si detailné meranie pri používaní Acoustic Revive Demagnetizéra RD-3


Prečítajte si recenziu od Affordable Audio


Ocenenie:


2012 MJ Technology of the year

Audio Excellence Award1998/2003 Audio Excellence Award Prize in accessory category

VISUAL GRAND-PRIX2003 Visual Grand Prix in home theater accessoriesAcoustic Revive RD-3 RL a 30MK III