Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2022 Zalan Schuster

ZS Acoustics

Výkonové zosilňovače:

Electrocompaniet-ZS Acoustics AW 600 (NEMO)

Výkonový mono audio zosilňovačŠpeciálna verzia legendárneho výkonového zosilňovača. Je modifikovaný za jediným účelom, aby hral čo najlepšie. Výrobca pôvodného zosilňovača zohľadnil viaceré hľadiská (očakávanie bežného zákazníka, cena, vzhľad a pod.), ktoré viedli ku kompromisom. Predstavenou úpravou boli tieto kompromisy eliminované.

Už základná verzia je tak kvalitná, že sám Michael Jackson tieto zosilňovače používal vo svojom štúdiu a tiež jeho hudobný producent a zvukový inžinier Bruce Swedien. Na nich masteroval a mixoval posledné skladby albumu Dangerous a potom neskoršie albumy. Kúpil ich, keď už takmer dokončil album Dangerous a premixoval celý album, lebo mu odhalili nedostatky v nahrávke, ktoré bez koncových zosilňovačov Eletrocompaniet NEMO nepočul.

Vylepšená modifikovaná verzia ZS Acoustics ide ešte ďalej. Zvýšená dynamika, kontrolovanie basov, zrýchlená reakcia reproduktorovej membrány, stredné a vysoké tóny hrajú ešte čistejšie . Odhalí každú drobnosť v nahrávke. Počujete zvuky, o ktorých ste predtým ani nevedeli, že sú nahraté. Orchester hrá objemnejšie. Ešte lepšia stabilizácia priestorového zobrazenia zvuku, spodných frekvencií a reálnosti zobrazenia hudby v celom frekvenčnom rozsahu. Radosť počúvať hudbu s ním! Rozdiel medzi sériovým NEMO a modifikovaným je podobný, ako medzi AW180 a NEMO.


Používam jeden pár týchto modifikovaných zosilňovačov vo svojej posluchovej miestnosti ako referenčný výkonový zosilňovač.


Niekoľkí ludia mi pomáhali na vylepšení. Napríklad Caelin Gabriel konštruktér a zakladatel firmy Shunyata. On vie najviac o sieťovych (power) kábloch na svete. Sú použité vnútorné sieťové Shunyata káble najvyššej vyrábanej rady Sigma.

Rainer Mundorf so svojimy najlepšímy kondenzátormi, Miklós Kreitner od Vishay Hungary, ktorí vyrábajú najlepšie diódy, ktoré sú použité vo vylepšnej verzií zosilňovača, Wolfgang Paultauf, konstruktér značky Paultauf zosilňovače a reproduktory, JP so svojimi cca. 15 ročnými skúsenosťami s vylepšením sériovo vyrábaných audio zariadení.

Vývoj trval 1,5 roka, kým sa skončila výroba vylepšenej verzie výkonoveho zosilňovača Electrocompaniet ZS-Acoustics AW 600 (NEMO).


Referenčný koncový mono zosilňovač, postavený na základe AW 180 M mono, obe strany sú plne symetrické, znížený šum na minimum, FTT technológia napájania, výkon 600/1200W na 8/4 Ohmov, spotreba energie 230W, DC spojenie zo vstupu na výstup, rozmery 465x514x288mm (ŠxDxV), hmotnosť 41kg. Vylepšená verzia má o 3 Kg viac.


24880 € /pár Cena verzie: čierna


Objednať sa na posluch


záruka: 2 rokyStiahnite si manuálStiahnite si Hi-Fi World Awards


Stiahnite si Hi-Fi  World Nemo test

2009_dec_Hi-fi-world-AWARD-NEMO.pdf
sú použité zlaté Furutech zásuvky
Electrocompaniet-ZS Acoustics AW 600 Hun