Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2024 Zalan Schuster

ZS Acoustics

Ďakujem všetkým, ktorí prišli si vypočuť a porovnať tri audio zostavy.


Testované audio zostavy boli

1. NAD C 375 BEE, Dynaudio Emit M10 cenová kategória 1930,- Euro

2. NAD-ZS Acoustics C 375 BEE & Dynaudio-ZS Acoustics Emit M10 vylepšená modifikovaná verzia cena  4600,- Euro

3. Electrocompaniet ECI 6, Dynaudio Special 40 cena 7000,- Euro


Posluch prebiehal v akusticky upravenej miestnosti cca. 50m2 s vysokým stropom 3,2 m. Pre policové reproduktory bola posluchová miestnosť veľká a nie ideálna. Odporúčal by som ich do 30m2. Vo video sa dozviete prečo.

Zdrojom zvuku bol McIntosh MCD1100, káble XLO a Shunyata. Podmienky pre audio zostavy boli ideálne, aby zdroj zvuku, káble, akustika miestnosti neboli limitujúcim faktorom.


Počúvali sme 3 skladby. Rebeca Pidgeon Spanish Harlem z albumu Raven, z filmu Twin Peaks pesničku Falling a z albumu What a Wonderful Trio pesnička Another Yamamoto od Tsuyoshi Yamamoto Trio

Karol Holub a ja sme počúvali navyše aj Vivaldi: La Stravaganza Concerto op.4 no. 3 - Allegro a Mores: Taquito Militar z albumu Arabesque.


Počas posluchu pri zmene audio zostavy som musel zosilňovač a reproduktory vymeniť a uložiť na rovnaké miesto. Pozícia reproduktorov bola nezmenená. Nevýhodou bol dlhý čas pri výmene. Trvalo to 4-5 minút, čo je dlhá doba pre niektorých poslucháčov a nemusia si zapamätať menšie zmeny vo zvuku.


Medzi individuálnymi testermi som sa zúčasnil aj ja. Aby som vo výsledkoch bol nestranny, tak som zavolal aj úplne začiatočníka, ktorý sa nezaujíma o túto tému. Výsledky individuálnych poslucháčov sú nasledovné:


Posluchový test troch audio zostáv

Z počtu osem poslucháčov všetci hodnotili ako zvukovo lepšiu 2. vylepšenú audio zostavu oproti 1. pôvodnej verzie od výrobcu a štyria ohodnotili ju ako najlepšiu podľa ľúbovosti zo všetkých troch audio zostáv. Štyria si zvolili ako zvukovo najlepšiu 3. zostavu. Dynaudio Special 40 je väčší reproduktor ako Emit M10 čo bola výhoda vo veľkej miestnosti.

Medzi poslucháčmi boli takí, ktorí mali u seba doma 38 cm basové reproduktory, velmi kvalitné audio zostavy za mnohonásobne viac peňazí v akusticky upravenej miestnosti. Porovnali si tu počuté so zvukom čo majú doma. Aj preto boli rôzne ohodnotenia medzi výsledkami. Pri výbere čo si kúpiť pre seba domov, odporúčam pred kúpou si vypočuť audio zostavu a to myslím nie len na tieto ale všeobecne. Ak bude záujem bezplatne viem zabezpečiť posluch. Detailné ohodnotenia si môžete prečítať tu. Nezabudnite si pozrieť video o teste.


Video o teste na YouTube

Test hárky

suboj-goliatov.jpg Test harky.pdf