Nechajte si poradiť vašimi ušami
Úvod

Ochrana osobných údajov     © 2023 Zalan Schuster

Michael Jackson žije!

Priďte si vypočuť Michael Jacksona alebo iného muzikanta, ktorého máte radi do posluchovej miestnosti ZS Acoustics v Bratislave.

V unikátnej posluchovej miestnosti, kde oživia muzikanti, si vypočujete hudbu tak, že keď zavriete oči a pustíte hudbu, bude sa Vám zdať, že muzikanti hrajú v priestore pred Vami na živo. Táto ilúzia je tak dokonalá, že ich môzete "chytiť". Teleportujte sa do prostredia, kde nahrávka s muzikantmi vznikla.

Hudba, ktorá Vás obklopuje zavedie Vás do sveta duše muzikantov, kde ich hudobná nálada, vyjadrenie plne prejde na poslucháča. Budete sa "vznášať" vo zvuku a úplne sa vypnete.

Nebude to počúvanie hudby cez rádio v reštaurácií, pri varení v kuchyni, alebo pri inej činnosti napozadí, aby nebolo ticho. Sústredíte sa na hudbu a s nadšením čakáte, ako pokračuje. Takéto počúvanie bude mať vplyv aj na tých poslucháčov, ktorý si mysleli, že sú "hluchí" a hudba ich nebaví. Prajem každému aspoň raz mať taký zážitok počúvania hudby, aby nechýbal v ich živote tento objav.


Čaká Vás autentický trojdimenzionálny čistý prirodzený, ultra detailny, dynamický zvuk s perfektne kontrolovanými basmi.

Zážitok z posluchu hudby, ktorý nikde inde nemôžete mať.

B.M.C. Woofe1 B.M.C. Woofe1 B.M.C. Woofe1

27,- Eur na hodinu (0,45 cent/min.) pre jedného poslucháča, pre ďalšieho poslucháča 9,- Eur na hodinu (0,15 cent/min.)

(27,- Euro je minimálna hodnota na rezerváciu posluchovej miestnosti)


Získajte 10,- Euro na posluch

Pre nových zákazníkov darujeme 10,- Euro na posluch.


Služby: CD/SACD demagnetizácia zadarmo

použitie Carbonového Discu zadarmo

CHISTO Disk Analoguer & Black Analoguer spray na CD/SACD 1,- Eur

NespaPro Disc finalizer

30 sekund 5,- Euro /ks

60 sekund 7,- Euro /ks

90 sekund 9,- Euro /ks


Prenájom posluchovej miestnosti ZS Acoustics:

Aspoň deň pred posluchom prosím napíšte, kolko poslucháčov príde, ktorý deň o koľkej by ste chceli prísť na posluch, na akú dobu a vaše celé meno s tel. kontaktom. Telefonický Vám potvrdíme termín, prípadne sa dohodneme iný termín ak bude už obsadený. Posluch je možný pondelok - sobota 12:00 - 24:00

Posluchová miestnosť je klimatizovaná.

Občerstvenie a reštaurácia je k dispozícií.


Jedinečná referenčná posluchová miestnosť ZS Acoustics je akusticky riešená použitím 86 kusov širokopásmových absorbérov a basových pascí GIK Acoustics, 8 kusov bubnových rezonátorov (GIK Scopus Tuned Traps), 11 kusov difuzérov, 19 kusov odrazných dosiek a veľa antirezonančnými protihlukovými doskami na podlahe.


Hlavný zdroj hudby je CD/SACD prehrávač McIntosh MCD1100 s DAC-om (Digitálno-analógový prevodník).

predzosilňovač Audio Research LS26, výkonový zosilňovač Electrocompaniet NEMO (nová druhá verzia), regenátor elektriky PS Audio P20.

reproduktory Dynaudio Confidence C4, káble od XLO Electric, ZS Acoustics a Shunyata Research

Okrem reproduktorov a káblov, celý system je modifikovaný a vylepšený od ZS Acoustics, úprava trvala 1,5 roka za účelom, aby zariadenie hralo ešte lepšie, ako pôvodná sériová výroba. Je to jedinečné na celom svete.


Koncový výkonový zosilňovač Electrocompaniet NEMO (prvú verziu) mal aj Michael Jackson vo svojom štúdiu a tiež jeho hudobný producent a zvukový inžinier Bruce Swedien.

Na nich mastroval a mixoval posledné skladby albumu Dangerous a potom neskoršie albumy. Kúpil ich, keď už takmer dokončil album Dangerous a premixoval celý album, lebo mu odhalili nedostatky v nahrávke, ktoré bez koncových zosilňovačov Eletrocompaniet NEMO nepočul.


Prenájom posluchovej miestnosti ZS Acoustics:

Aspoň deň pred posluchom prosím napíšte, kolko poslucháčov príde, ktorý deň o koľkej by ste chceli prísť na posluch, na akú dobu a vaše celé meno s tel. kontaktom. Telefonický Vám potvrdíme termín, prípadne sa dohodneme iný termín ak bude už obsadený. Posluch je možný pondelok - sobota 12:00 - 24:00


Vypočujte si náš archív CD/SACD, ktorý sa skladá z cca. 1000 CD rôzných žánrov.


Referencia:

Posluchové štúdio pána Zalána Schustera považujem za jedno z najlepších v Bratislave, ak nie za vôbec najlepšie. Dokonalo zvládnutá akustika a synergicky vyladená zostava s osobným tuningom robia z posluchu v tejto inštitúcii zvuku zakaždým sviatok. Ja osobne si tam chodím vypočuť svoju prácu pred odovzdaním do výroby, tam sa vždy dozviem, ako na tom zvukovo som.


Andrej Turok

hudobník, skladateľ, High End Audio kritik (časopis HIGH&Style)


—------------------


Zdravím milovníkov hudby a kvalitného zvuku,


chcel by som sa touto cestou veľmi pekne poďakovať Zalánovi Schusterovi za možnosť vypočuť si jeho referenčnú, vytunenú TOP zostavu, v príkladne zvukovo optimalizovanej miestnostnosti pre posluch reprodukovanej hudby. Bol som už v mnohých posluchových a nahrávacích štúdiách, počul som taktiež veľké množstvo rôznych zostáv, najradšej a najviac ale počúvam hudbu z „prvej ruky“, čiže na koncertoch. Ja, moja manželka aj naše deti, všetci sa živíme hudbou, ako pedagógovia aj ako výkonní umelci. Spomínam to len preto, aby bolo jasné že mám určitú vžitú predstavu o tom, ako majú znieť akustické hudobné nástroje v reálnych priestoroch bez ozvučenia. To, čo som počul u Zalána predčilo všetky moje očakávania. Nikdy predtým som nepočul aparatúru, ktorá by mi dokázala takým reálnym spôsobom priblížiť pocit účasti na koncerte. Bol to skutočný umelecký zážitok. Nie je mojim cieľom opisovať tu jednotlivé aparáty, zvukové nuansy a parametre, to by som skôr nechal na nezávislých odborníkov. Chcem len doporučiť všetkým, najmä ozajstným audiofilom, čiže takým ktorí navštevujú koncerty klasickej a jazzovej hudby, navštívte Zalána v jeho posluchovej miestnosti a vypočujte si tam Vašu obľúbenú hudbu. Budete odchádzať s pocitom ako po návšteve koncertu. Preto som mu aj doporučil prijímať návštevy po skupinách a vyberať vstupné. Ako na koncerte.


Ďakujem ešte raz Zalánovi a prajem mu veľa elánu a šťastia na ceste za dokonalým zvukom.


Peter Štrauch

Základná umelecká škola Považská Bystrica -hudobný odbor

Drevený 2D QRD N17 difúzor, Zalan Schuster Acoustics Objednávka na posluch Objednávka na posluch Objednávka na posluch

Doneste zo sebou hudbu CD/SACD, prípadne HD digitálne súbory na USB klúči alebo externom harddisku.

Nemáte vlastnú hudbu? Nevadí, využite náš archív CD/SACD, ktorý sa skladá z cca. 1000 CD rôzných žánrov. Hudby, ktoré by sa Vám možno páčili, ale o nich neviete. V rádiach ich nehrajú. Sú medzi nimi rarity a najlepšie vydania, ktoré už nezoženiete. Zoznam na požiadanie pošlem.

Pre plné využitie posluchovej miestnosti a pre nezabudnutelný zážitok z posluchu hudby je potrebná vynikajúca nahrávka.

Kvalitné originálne CD/SACD sú napríklad od vydavateľstiev ako Chesky Records, Mobile Fidelity Sound Lab, Sheffield Labs, DCC Compact Classics, OPUS, Reference Recordings, STS Digital, Verve, Decca, Stockfish, CBS, Atlantic Recording Corporation a ďalších.

Studio ceiling preview.jpg