Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2024 Zalan Schuster

ZS Acoustics

Stĺpové reproduktory:

Meridian DSP7200


Druhá generácia digitálnej DSP reprosústavy pre domáce kino Meridian. 3,5 pásmová, s basreflex ozvučnicou, dva 200mm basáky s veľkou výchylkou, 160mm polypropylénový stred, 25mm výškač s al. kalotou a striebornou cievkou, 30Hz-20kHz, max.tlak 112dB SPL, 4 výkonové zosilňovače, digitálna DSP výhybka, štyri 24b/128kHz D/A prevodníky, 1x vstup/výstup SpeakerLink RJ45 (symetrický AES/EBU 24B/96kHz s MHR a ovládaním), 1x vstup/výstup digitálny koaxiálny RCA (S/PDIF 24B/96kHz), riadenie cez COMM (BNC) alebo RS232, rozmery 1072x350x415mm (všh).


Digitálne reprosústavy Meridian

Systém DSP reproduktorov Meridian udáva úplne nové štandardy pre čistotu, dynamiku, priestorové zobrazenie a opravdivosť. Berú dych tým, akým spôsobom dokážu presne umiestniť muzikantov na ich miesta vo Vašej posluchovej miestnosti, dokonca tak presne, že budete počuť ich pohyby, a to úplne zreteľne. Tieto systémy vynikajú aj svojou schopnosťou naživo preniesť ten najnáročnejší zvukový doprovod filmu alebo nahrávku rockovej skupiny.


Naše reproduktory DSP na každom vstupe využívajú FIFO pamäťový buffering, čo redukuje jitter; lineárnu výhybku (frekvenčnú výhybku s lineárnou fázovou charakteristikou) pre dokonalú integráciu jednotky; nastaviteľnou odmlkou výškového tweetera pre dokonalé nastavenie jednotky a ovládanie hlasitosti s rozlíšením 48-bit. Navyše jemná ekvalizácia zabezpečuje perfektnú frekvenčnú odozvu a minimálne zafarbenie nezávisle na riadiacej jednotke či akustike miestnosti. Nájdeme u nich aj svetelné kontrolky, ovládanie tónu a tiež absolútne ovládanie fáz a ovládanie fázové-korekčný rovnováhy, zatiaľ čo ovládanie pozície jednotiek umožňuje maximálnu flexibilitu pri rozmiestňovaní reproduktorov.


Jednotky sú vybavené niekoľkými vysoko výkonnými low-feedback zosilňovačmi napájanými nezávislými výkonovými zdrojmi, napojenými na vonkajší vysoko účinný chladič. Kombinácia optimalizovaného magnetického návrhu, starostlivo vykonaného hviezdicového uzemnenia a rýchle výstupné odozvy zosilňovačov prinášajú extrémnu čistotu, detailné rozlíšenie a neobyčajne citlivý, plný bas.


DSP reproduktory Meridian prijímajú digitálne vstupné signály, vrátane dátových tokov Meridian High Resolution (MHR) z riadiacich jednotiek priestorového zvuku, procesorov a DVD prehrávačov, napríklad ako tie z modelového radu G Series.


On-board spracovanie dát znamená, že D / A prevodník možno umiestniť priamo pred aktívne zosilňovače. Pre každú skupinu systému reproduktorov sa používa oddelený D / A prevodník, ktorý prenáša dynamický rozsah vyšší ako 120 dB, čím sprostredkúva lepší intermodulárny výkon a tiež ponúka hodnoty šumu pozadia nižšie ako 10 dB SPL.


Digitálna cesta spracovania signálu umožňuje takmer "nemožné" lineárne výhybky (frekvenčné výhybky s lineárnou fázovou charakteristikou), strmé oddeľovace útlmy a kompenzáciu časového oneskorenia. Neuveriteľne presné fázovanie medzi reproduktormi znamená, že "všetko, čo zo systému vychádza" možno riadiť k docieleniu čo najlepšieho zážitku v danej polohe počúvania: dokonca tu nájdete aj funkciu nastavovanie osi, vďaka ktorej je smerovanie stredov výšok presne šité na mieru tak, aby sadlo vašej výške.


Aktívny rozsah basu prehlbuje celkovú odozvu systému, bez toho aby došlo k prílišnej odchýlke u woofera. Pri tichšom prehrávaní psychoakustický presný filter rozšíri odozvu basu do oveľa rozsiahlejšej miery, než aké možno docieliť s analógovým reproduktorom rovnakej veľkosti, zatiaľ čo pri vyššej hlasitosti prichádza na rad dynamická basová ochrana reproduktorov, ktorá zabraňuje ich preťaženiu.


Objednať sa na posluch


záruka: 2 rokov


27000 € / pár Cena verzie: čierný lesklý lak, grafitový metalický lesk. lak, strieborný metalicky lak


Stiahnite si brožúru

Stiahnite si katalógový list

Test:
Stereo Deutschland
Klang-Nivea: 100%
Stereoplay Reference Loudspeaker
testované: 12/2010
cena/výkon: ****

Stiahnite si What Hi-Fi test

Stiahnite si Absolute Sound recenziu