Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2024 Zalan Schuster

ZS Acoustics

CD, DVD, Blue-ray prehrávače:

Marantz SA-12 Special Edition


je High-End CD/SACD prehrávač a plnohodnotný externý D/A prevodník prémiovej triedy.


Marantz bol na začiatku CD a v roku 1982 uviedol na trh prvý orehrávač – originálny CD-63.

V nasledujúcich rokoch sa Marantz stal známym špecialistom na CD prehrávače. Na základe vývojového procesu pre vlajkovú loď SA-10, ktorý navrhol ten istý tím, bola vytvorená špeciálna edícia SA-12 na oslavu lásky k hudbe a na zvýraznenie majstrovstva a emócie hudby.

Technológia Marantz Musical Mastering definuje nové štandardy v digitálnom a analógovom spracovaní zvuku. Diskový mechanizmus vytvorený výlučne pre zvuk umožňuje „SACDM-3“ prehrávať SACD, CD a kompilácie na CD-ROM alebo DVD-ROM. Má tiež asynchrónny vstup USB, ktorý dokáže spracovávať formáty až po PCM / DXD 384 kHz / 32bit a DSD 11,2 MHz. Marantz Musical Mastering Stream transformuje všetky formáty súborov PCM do formátu DSD pomocou pokročilého filtrovania a vlastného spracovania pred konverziou Marantz Musical Mastering Conversion prevedie 1-bitový dátový tok priamo na analógový signál bez použitia konvenčného D/A prevodníka.

Tím inžinierov spoločnosti Marantz vytvoril tento prehrávač tak, aby dodával zvuk, ktorý vás dokáže priblížiť vašej obľúbenej hudbe bližšie ako kedykoľvek predtým. Dôvod je jednoduchý a ústredný pre všetko, čo robí Marantz – pretože na hudbe záleží.


Kľúčové vlastnosti

Navrhnutý a dôkladne vyladený tímom, ktorý čerpal z viac ako 35 rokov skúseností Marantz v oblasti CD prehrávačov

Inovačné prevzorkovanie Marantz Musical Mastering „MMM-Stream“ na DSM a filtrovanie

1-bitová priama „MMM – konverzia“ navrhnutá na mieru z DSD na analóg

Vysoko kvalitný analógový výstupný stupeň s technológiou Marantz HDAM-SA3 a výstup s nízkou impedanciou

Interne vyvinutý mechanizmus Marantz SACD / CD „SACDM-3“ určený výhradne pre zvuk

Prehrávanie SACD / CD a kompilácií na CD-ROM a DVD-ROM (audio)

Asyn. vstup USB pre zvuk vo vysokom rozlíšení až do PCM / DXD 384 kHz / 32bit a DSD 11,2 MHz

Izolácia USB a digitálnych vstupov na blokovanie šumu z pripojených zdrojov

Napájanie pomocou toroidného transformátora

Špeciálny zosilňovač pre slúchadlá s úplne diskrétnou konštrukciou s HDAM-SA2


Špeciálna edícia Marantz

Rozsiahle a starostlivé ladenie zvukovými majstrami je to, čo poháňa vynikajúci zvukový podpis akéhokoľvek produktu Marantz. Žiadna zložka neopúšťa ruky zvukových majstrov Marantz, kým neprejde prísnymi testami. K vám domov sa dostanú iba tie najkvalitnejšie výrobky, dôkladne testované a spracované.

Marantz Special Edition je spôsob Marantzu, ako osláviť lásku k hudbe, ktorá prúdi hlboko v žilách zvukových majstrov a inžinierov spoločnosti Marantz, dokonalých v umení a remeselníctve týchto špeciálnych komponentov. Program Sound Masters príležitostne identifikuje produkt s vyšším potenciálom, ako sa očakávalo, a zvládne ho s mimoriadnou pozornosťou venovanou detailom detailov, výberu komponentov a počúvaniu. Pôvodný model SA-12 bol vytvorený výlučne pre japonský trh a rýchlo sa ukázal ako ďalší kandidát. Európski zvukoví inžinieri to spojili s úspechmi dosiahnutými pri vývoji slávneho SA-KI Ruby, a tak sa zrodilo špeciálne vydanie SA-12.


Transportný mechanizmus

Jadrom SA-12SE je inovatívny transportný mechanizmus SACDM-3, navrhnutý výhradne pre najlepší možný výkon pri prehrávaní SA-CD, CD a hudby uloženej na dátových diskoch. Tento nový mechanizmus sľubuje výnimočnú kvalitu zvuku z konvenčných diskov CD a SA-CD a umožňuje poslucháčom vytvoriť si vlastné kompilačné disky s vysokým rozlíšením pomocou počítačovej DVD napaľovačky. SA-12SE podporuje súbory FLAC od 44,1 kHz do 192 kHz a do 24-bitového rozlíšenia, DSD 2,8 MHz a DSD 5,6 MHz, ALAC (Apple Lossless), súbory AIFF a MP3. Vytváranie a prehrávanie kompilácií diskov hi-res je také jednoduché, ako je príjemné.


CD, SA-CD a ďalšie

SA-12SE má plne funkčný digitálne-analógový prevodník pre hudbu uloženú na domácom počítači cez USB-B a obsahuje optické a koaxiálne digitálne vstupy pre existujúce zdrojové komponenty. Tieto vstupy podporujú súbory do 192 kHz / 24bit. Asynchrónny vstup USB-B na priame pripojenie k počítaču je kompatibilný s hudobnými súbormi PCM a DXD pri rýchlosti až 384 kHz / 32bit, ako aj s DSD 2,8 MHz, DSD 5,6 MHz a DSD 11,2 MHz.


Marantz HDAM technológi

aMarantz vyvinul svoje vlastné dosky s oddelenými obvodmi nazývané Hyper-Dynamic Amplifier Modules (HDAM), ktoré nahradia čipové zosilňovače používané inde. Pomocou diskrétnych komponentov na povrchovú montáž s krátkymi ľavými a pravými signálovými dráhami zrkadlového obrazu HDAM výrazne prevyšujú bežné integrované operačné zosilňovače, pokiaľ ide o rýchlosť a úroveň šumu. Výsledkom je oveľa dynamickejší, presnejší a podrobnejší zvuk. V priebehu rokov vyvinula spoločnosť Marantz rôzne HDAM, aby vyhovovali konkrétnym požiadavkám prehrávačov a zosilňovačov. SA-12SE používa najnovšiu vysoko kvalitnú verziu SA3. V kombinácii s optimalizovaným rozvrhnutím obvodu a starostlivo vybranými komponentmi poskytuje SA-12SE výnimočnú kvalitu zvuku a výkon.


Marantz Musical Mastering: MMM-stream a MMM-konverzia

Marantz Musical Mastering je v centre digitálneho zvuku v SA-12SE vrátane DSD. Signály PCM sú konvertované na DSD pri 11,2 MHz s použitím proprietárneho prevodníka MMM-Stream v prehrávači. Vyrobený vysokofrekvenčný signál sa spracúva jedinečným stupňom konverzie MMM, ktorý sa používa namiesto konvenčného DAC na výrobu analógového výstupu. Časť MMM-Stream procesu nahrádza filtre prevzorkovania, ktoré sa bežne používajú v digitálne-analógovej konverzii, a umožňuje implementáciu filtrovania Marantz Musical Mastering. Dvoje systémové hodiny s frekvenciou 44,1 kHz a 48 kHz zabezpečujú najpresnejšiu konverziu prichádzajúceho signálu nahor, či už z disku alebo z digitálnych vstupov. Všetky dostupné formáty digitálnych signálov sú násobkom 44,1 alebo 48, takže akékoľvek spracovanie sa vykonáva bez zaokrúhľovania, čím sa zabráni strate dôležitých informácií alebo zlyhaniu. Sigma Delta Modulation umožňuje čistý signál štandardu DSD, 1-bitový tok, bol vedený do konverznej sekcie vo forme vysokofrekvenčného toku impulzov. Dizajn analógového filtra DSD privádza zvukový signál do známeho modulu Marantz HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module) vo výstupnej fáze pre optimálnu kvalitu zvuku.


Vysokoprúdový napájací zdroj

Napájací zdroj SA-12SE je vybavený veľkým silnoprúdovým toroidným výkonovým transformátorom s OFC (bezkyslíkatá meď) sekundárnymi vodičmi, spolu s vysokorýchlostnými vysokoprúdovými diódami so Schottkyho bariérou v usmerňovacom stupni pre najčistejší výstup jednosmerného napätia. Pre analógové a digitálne obvody existujú nezávislé zdroje napájania, ktoré znižujú rušenie na minimum.


Systémové diaľkové ovládanie

Elegantný hliníkový špičkový diaľkový ovládač má intuitívne ergonomické usporiadanie a je vybavený funkciami ovládania oboch zariadení – SA-12SE, aj doplnkového integrovaného stereofónneho zosilňovača referenčnej triedy PM-12SE. Pomocou integrovaných vstupných a výstupných konektorov diaľkového ovládania pripojte SA-12SE k iným kompatibilným komponentom Marantz. Interný / externý spínač na zadnom paneli poskytuje ďalšiu flexibilitu ovládania systému


Nízkošumový fluorescentný displej

Luxusný LCD displej s nízkou úrovňou šumu obsahuje jasné, ľahko čitateľné alfanumerické znaky a je kompatibilný s hudobnými diskami s kódovaným CD textom. Displej je možné vypnúť pomocou ovládacieho tlačidla displeja na diaľkovom ovládaní. Pre lepšiu používateľskú skúsenosť je teraz na prednom displeji SA-12SE k dispozícii bitová hĺbka vstupného signálu.


Vyhradený slúchadlový výstup

Pripojte svoje obľúbené slúchadlá priamo k SA-12SE pomocou pohodlného konektora pre slúchadlá na prednom paneli, ktorý tiež obsahuje vlastné voliteľné ovládanie zisku. Obvod pre slúchadlá je kompatibilný s najširšou ponukou typov slúchadiel a slúchadiel s nižšou impedanciou.


Stvorený pre výkon

Rovnako ako doplnkový integrovaný zosilňovač PM-12SE, aj prehrávač Super Audio CD SA-12SE je skonštruovaný podľa najvyšších štandardov. Predný panel je vyrobený z hrubého, ťažkého nemagnetického hliníka, aby sa eliminovalo rušenie. Jednovrstvovo poniklované medené RCA terminály v SA-12SE prekonávajú terminály konkurentov a ponúkajú príkladný zážitok z počúvania.


Viac ako 60 rokov audiofilského dedičstva

Spoločnosť Marantz bola založená v roku 1953 a má dlhú a bohatú históriu navrhovania zvukových komponentov, ktoré prijali milovníci hudby a kritickí poslucháči z celého sveta. Pretože „na hudbe záleží“, SA-12SE nadväzuje na našu dlhoročnú tradíciu poskytovania najlepšieho zážitku z počúvania hudby a kina vo svojej triede.


3300 €    Cena verzie: čierna, zlatá


Objednať sa na posluch


záruka: 2 roky


Marantz white paper


Pozrite si video o teste Marantz SA-12 Special Edition


Promo video od Marantz