Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2021 Zalan Schuster

ZS Acoustics

Stĺpové reproduktory:

Sonus faber Amati Futura
 

Exkluzívne stĺpové reprosústavy, vyhotovené z ručne vyberaného masívneho dreva, anti-rezonančná konštrukcia ozvučnice, 3.5 pásma, 29mm vysokotón. Ragnar Lian reproduktor, 179mm strednotón. reproduktor s 3 Kellog/Goellerovým prstencom a celulózovou membránou, 220mm hlbokotón. reproduktor s membránou z ľahkého penového elastoméru s Al/Mg tlmením a špeciálnym koaxiálnym dekompresorom. Pre hudobnú reprodukciu úplného ticha, bol tiež inovovaný systém LVT (Low Vibration Transmission), systém Stealth Reflex a TMD (Tuned Mass Damper).


Originál je len jeden - Talianska highendová ikona prichádza.

Legendárna talianska značka, založená v roku 1979. Od začiatku vyrába iba nekompromisné výrobky v niekoľkých cenových hladinách. Fenomenálny úspech je dôsledkom extrémnej dokonalosti, ktorá z každého výrobku Sonus Faber robí umelecké dielo.


Majstrovská úprava masívneho dreva v dokonalej harmónii s pravou kožou, dáva reprosústavám Sonus Faber úplne originálny vzhľad. V okolí mesta Arcugnano sa spracováva koža pre celý svet. Tradíciu tu má tiež precízne spracovanie dreva pre výrobu luxusného nábytku. Výnimočné skúsenosti a remeselná zručnosť miestnych obyvateľov sa tu dedí z generácie na generáciu už niekoľko storočí. Ušľachtilý i vzácny pôvod Made in Italy je zárukou špičkovej ručnej práce a trvalej hodnoty.


Sonus Faber nemá v podstate priamu konkurenciu. O to viac je v hľadáčiku mnohých plagiátorov. Rok 2007 prináša so zmenou vlastníka svieži vietor do vývoja a výskumu u Sonus Faber. Obrovské investície generujú značke vynikajúce výsledky. Na trh sú uvádzané modifikované aj úplne nové kolekcie výrobkov. Sonus Faber priniesli svetu obrovské kvantum inovácií v technike a dizajne reprosústav. Ten je už roky považovaný za etalón. Dokonalá estetika v harmónii s najlepšou technológiou meničov neustále útočia na zmysly náročných audiofilov aj estétov. Len málo dnešných výrobkov Vás núti k dotyku tak intenzívne, ako tieto sexy reprosústavy.


Architekti ich radi vidia v najnáročnejších interiéroch, aspoň ako solitéry. Pozitívnea energia sálajúca z reprosústav je povznášajúca. Veľmi príjemne sa s nimi býva. Aj napriek všetkej modernej technológií zostal značke husliarsky duch. A to svet vie oceniť.


Objednať sa na posluch


záruka: 2 rokov


22500 € / pár       Cena verzie: červené husle, masív grafit


Technické špecifikácie:

29 mm Ragnar Lian výškový reproduktor.

17,9 cm stredobasový reproduktor s trojitým Kellog/Goeller prscencom a celulózovou membránou.

22 cm basový reproduktor s membránou z ľahkého penového elastoméru s Al/Mg tlmením a špeciálnym koaxiálnym dekompresorom.

Fázovo vyrovnaná trojpásmová výhybka.

Nízko rezonančná ozvučnica  s rebrovitou konštrukciou.

Citlivosť 90 dB (2,83 V/1 m).

IEC príkon 300 W.

Impedancia 4 Ohm.

Frekvenčná krivka 25 Hz – 30 kHz (± 3 dB).      

Typ ozvučnice 3,5 pásmo + zadný basreflex.

Deliaca frekvencia   80Hz  /  220 / 3200 Hz.

Hmotnosť 111,0 kg /ks.

Rozmery (H x W x D)     1160 x 405 x 635 mm.


Test:

Stereo Deutschland

zvuk: 97%

cena/výkon: ***

testované: 06/2011

sonus-faber-amati-futura-stereo.pdf