Zalan Schuster Acoustics Nechajte si poradiť vašimi ušami

© 2017 Zalan Schuster

Stĺpové reproduktory:

Sonus Faber Toy Tower
 

Originál je len jeden - Talianska highendová ikona prichádza.

Legendárna talianska značka, založená v roku 1979. Od začiatku vyrába iba nekompromisné výrobky v niekoľkých cenových hladinách. Fenomenálny úspech je dôsledkom extrémnej dokonalosti, ktorá z každého výrobku Sonus Faber robí umelecké dielo.


Majstrovská úprava masívneho dreva v dokonalej harmónii s pravou kožou, dáva reprosústavám Sonus Faber úplne originálny vzhľad. V okolí mesta Arcugnano sa spracováva koža pre celý svet. Tradíciu tu má tiež precízne spracovanie dreva pre výrobu luxusného nábytku. Výnimočné skúsenosti a remeselná zručnosť miestnych obyvateľov sa tu dedí z generácie na generáciu už niekoľko storočí. Ušľachtilý i vzácny pôvod Made in Italy je zárukou špičkovej ručnej práce a trvalej hodnoty.


Sonus Faber nemá v podstate priamu konkurenciu. O to viac je v hľadáčiku mnohých plagiátorov. Rok 2007 prináša so zmenou vlastníka svieži vietor do vývoja a výskumu u Sonus Faber. Obrovské investície generujú značke vynikajúce výsledky. Na trh sú uvádzané modifikované aj úplne nové kolekcie výrobkov. Sonus Faber priniesli svetu obrovské kvantum inovácií v technike a dizajne reprosústav. Ten je už roky považovaný za etalón. Dokonalá estetika v harmónii s najlepšou technológiou meničov neustále útočia na zmysly náročných audiofilov aj estétov. Len málo dnešných výrobkov Vás núti k dotyku tak intenzívne, ako tieto sexy reprosústavy.


Architekti ich radi vidia v najnáročnejších interiéroch, aspoň ako solitéry. Pozitívna energia sálajúca z reprosústav je povznášajúca. Veľmi príjemne sa s nimi býva. Aj napriek všetkej modernej technológií zostal značke husliarsky duch. A to svet vie oceniť.


Reprosústavu ponúkame v bielom, čiernom alebo orechovom farebnom prevedení.


Nemožno s určitosťou zistiť, či to bola náhoda alebo úmysel vývojového oddelenia talianskeho výrobcu highendových reprosústav Sonus Faber, isté však je, že nová subtílne stĺpová reprosústava vyvoláva pri prvom zhliadnutí úsmev a sklony k hravosti. Či už ide o pôvodný zámer alebo až následné pomenovanie, názov Toy - čiže hračka - je rozhodne priliehavý. Toy svojím dizajnom i názvom mieri nielen k hravosti - je určený milovníkom hudby, ktorí zažívajú pri počúvaní hudby radosť a vzrušenie podobne ako deti so svojou obľúbenou hračkou.


Ak sme u Sonus Faber zvyknutí na oblé tvary a premyslené použitie dreva, bude sa nám spracovanie debničky zdať dosť neobvyklé. Skriňa je potiahnutá špeciálnou čiernou kožou, jej bočné steny sú odsadené za účelom tlmenia vibrácií a stojatých vĺn a nechýbajú zlaté detaily vrátane dekoratívneho mosadzného štítku. Reproduktory sú z produkcie Vifa s výškačom o priemere 25 mm s kruhovitou membránou a neodýmovým magnetom. Menič pre stredové frekvencie v bassreflexovej ozvučnici má membránu s priemerom 110 mm s celulózovým povrchom. Hlboké frekvencie obstaráva 180 mm menič s pevným nomexovým kužeľom. Deliaca frekvencia výhybky je na 400 a 4000 Hz, frekvenčný rozsah 45-25 000 Hz, citlivosť 89 dB, impedancia 8 ohmov a zaťažiteľnosť 35-200 W.


Objednať sa na posluch


záruka: 2 rokov


1950 € / pár       Cena verzie: čierna alebo biela, masív orech

1680 € / pár       Cena verzie: čierna koža klasik, jemná čierna koža


Hmotnosť 35,6 kg /pár.

Rozmery (H x W x D)      950 x 270 x 295 mm.


Test:

AUDIO Deutschland

Spitzenklasse

zvuk: 84 bodov

testované: 03/2009

Reproduktory stľpové